2012 eylül ayında, büyük oğlumun yaşadığı okul travması sonucu tanıştık Öyküm’le. Yeğenimden tanıdığım bu okula oğlumu gözüm kapalı götürüp emanet ettim. 3 sene boyunca hep içim rahat gönderdim. Merhametli, çocuk seven, çocuğun iyiliğini ve eğitimini her şeyin önüne koyan yöneticilerini ve öğretmenlerini hep sevgiyle hatırladım. Şimdi küçük oğlumu da aynı iç rahatlığıyla teslim ediyorum her sabah. Güler yüzleri; eğitime, sevgiye, geleneklerimize verdikleri önem ve her çocuğu kendi çocukları gibi gördükleri için çook teşekkür ederim. Sevgiyi saygıyı paylaşmayı anlatan ve statü gözetmeden herkesin birlikte yaşayabileceği geleceğin büyüklerini yetiştiren bu okula; yemek yapan abladan, güvenlikteki görevlisine, öğretmenlerden yöneticilere kadar herkese teşekkür ederim.  

Öyküm Anaokulu ile tanışmadan önce farklı kreşlerde denemelerimiz olmuştu. Ancak bu kreşlerde maceralarımız farklı farklı sebeplerle oldukça kısa sürdü. Daha önce kızını Öyküm’e gönderen aile dostumuzun tavsiyesi ile okulumuzla tanıştık. İlk tanışma anımızda ilgileri, bakış açıları ve okulun gerek fiziksel gerekse kadro yapısı bizi etkiledi. Büyük kızım 3 yıldan fazla süre Öyküm’de eğitim gördü. 3 yıl boyunca ilgileriyle, sevecenlikleriyle çocuğumu mutlu etmelerinin yanında ondaki değişimi ve gelişimi günden güne farketmek bizi ayrıca memnun etti. Kızımın ateşli hastalıklara olan direnç problemi konusunda yaşadığımız zor bir süreci atlatmamızda da bize çok destek oldular. Okulda bizi memnun eden diğer bir husus da şüphesiz gıdaların doğal, katkısız ve çocuk beslenmesine yönelik olması konusundaki tutumlarıydı. Kızım şimdi ilkokula gidiyor ama hala Öyküm’ü, oradaki öğretmenlerini ve arkadaşlarını dilinden düşürmüyor. Öğretmenlerinin kurduğu sevgi dolu sınıf ortamında arkadaşlarıyla o kadar kaynaştılar ki bir çoğuyla hala görüşüyor. Şimdi küçük kızım Öyküm Anaokulu’nda eğitimine devam ediyor. Ve anne babası olarak bizlere de gönlümüz rahat bir şekilde sabahları okuluna bırakıp, akşam döndüğümüzde onun mutlu ve heyecanlı bir şekilde okulda öğrendiklerini, yaşadıklarını anlatmasını dinlemek kalıyor.   

Henüz 2,5 yaşında tam konuşmaya başlamamış bir çocukken okula başlattık Can’ımızı. Öncesinde ne kadar okul gezdiğimizi tahmin edersiniz. İlk kez bu yola giren ebeveynler olarak okul arayışımızdaki önceliklerimizi oluşturmakta zorlandık ama okulları gezdikçe beklentilerimiz netleşti. Ve beklentilerimizi en iyi karşılayan Öyküm’de karar kıldık. 3 yıl boyunca bu kararımız için geriye dönmeyi arzulamadığımız için çok şanslıyız. Çocuklar zaten öğreniyor. Bizim Can için gayemiz severek, eğlenerek, keşfederek öğrenmesi ama bunu da sevildiğini bildiği, yakın ilgi gördüğü bir yerde yapabilmesi. Öyküm yönetimine de, tüm öğretmen ve görevlilerini de bu konuda çok şey borçluyuz. Yaşının gereği bilgileri öğrenmesinin yanında oğlumuzun bilişsel gelişiminde okulumuzun katkısını hayranlıkla takip etmekteyiz. Okul binası ve güvenliği de öncelikli olmalı. Öyküm okul binası bu amaç için tasarlanmış ve düzenli denetime tabii. Okul yöneticilerinin ve sevgili öğretmenimizin de her an ulaşılabilir olması paha biçilemez. Okul arayışınıza ışık tutmasını umarım. Öyküm Ailesi’ne teşekkürlerimle…

Öyküm… 2016 yılından bu yana, hayatın bana kazandırdığı en büyük şans…
Verdiği eğitimin yanı sıra, başta güleryüzlü Müdiremiz, annemiz sayın Nesrin Keleş olmak üzere, sınıf öğretmenlerimiz, yardımcı öğretmenlerimiz, branş öğretmenlerimiz, native teacher’ımız  Smith Teacher, kapıda hergün onları ilgiyle ve sevgiyle karşılayan güvenlikçimiz Mahmut amca gönlümüzün baştacı olmuştur. Öyküm, kesinlikle sadece bir okul değil, sıcacık bir yuva. Çocuklarımı hem dış Dünya’ya , hem de okula hazırlayan ikinci yuvamız.
Programının, okulöncesi ekollerle sürekli güncellenen bir içerikte olması bir yana; jimnastik-plates; ritm-orff; dans; kodlama-robotik gibi branş ve atölye çalışmaları ile çocuklarım eve hergün mutlu ve heyecanlı geliyor. Eve döndüklerinde, okulla ilgili anlattıkları bitmek bilmiyor. Smith Teacher ile İngilizce’yi öyle seviyorlar ki, ne kadar ilerlediklerine hergün şaşırıyorum. Öyküm’le tanıştığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz, iyi ki varsınız.

Many thanks to the staff of the kindergarten “Öyküm” Çekmeköy. Everyone in the team is very valuable, everyone works as a huge mechanism, smoothly, efficiently. Our dother  has been going there for a year and continue. Every day is like a holiday! Dother in the garden goes with great pleasure every day. If you do not wake up in the morning, tell her: “you do not want to go to kindergarten?” – In response: “I want!” and gets up in a good mood!)) Very good teachers, always meet children with a smile, find an approach to everyone. Organized holidays on the subject. Children are always passionate about classes, both in the group and on a walk, never bored! In the garden is always a friendly atmosphere! Thanks to the creators and the whole team for the work! We sincerely wish you good luck and prosperity! Thanks again!!!!!